Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Milli Savunma Bakanlığı 1072 İşçi Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı'ndan iş arayanları umutlandıran haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı bünyesine 1072 sürekli işçi alımı gerçekleştirileek. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Başvuruya ilişkin detay ve adaylardan aranılan şartlara yazıdan ulaşabilirsiniz.

2020/07/14

Milli Savunma Bakanlığı 1072 işçi alımı

Milli Savunma Bakanlığı 1072 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. İşçi alımına başvurular İŞKUR üzerinden yapılabilecek. Millî Savunma Bakanlığı iş yerlerinde çalıştırılmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılacak kadrolu işçi alımında başvuru bilgileri yazımızda.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI?

İlana başvuru yapacaklarda aranan genel şartlar şu şekilde:
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak.
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 • Milli güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
 • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.
 • Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 • Askerlikle ilişiği olmamak. (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 • Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak ve belirtilen diğer özel şartları sağlamak. (Mesleki yeterlilik belgesi veya ustalık belgesine hak kazanmasına rağmen, son başvuru tarihi itibarıyla belgesi düzenlenmemiş olanlar da başvuru yapabileceklerdir. Ancak, belge kontrollerinde adayların bu durumu ispatlayıcı belge ibraz etmeleri gerekmektedir).
 • İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmelik’in 5’inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
 • Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Millî Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURULAR İŞKUR'DAN YAPILACAK

İlana başvuru yapacak adaylar İŞKUR üzerinden müracaatını yapacak.

BAŞVURU TARİHİ

Başvurular 16 Temmuz 2020 Perşembe günü başlayacak. Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Alım yapılacak kadrolar henüz açıklanmadı. Önümüzdeki dakikalarda açıklama gelince bildirimle takipçilerimizi haberdar edeceğiz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google