Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Kızılay'dan Dar Gelirlilere Para ve Gıda Yardımı

Kızılay, dar gelirli ailelere nakit desteği, gıda yardımı, hijyen ve hasta desteği gibi başlıklar altında yardımlarda bulunuyor. Kızılay tarafından yapılan yardımlara ilişkin detaylar ve nasıl başvuru yapılacağına ilişkin bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

2020/06/23


Türk Kızılayı koronavirüs nedeniyle geçim sıkıntısı çeken dar gelirli vatandaşlara yardımda bulunuyor. Dar gelirli olduğu tespit edilen kişilere yapılan bu yardımlara nasıl başvuruda bulunulacağı konusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kızılay yardımlarına başvuruda bulunmak için yapmanız gerekenleri isegir.net olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Yardımlarla ilgili açıklamada bulunan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Gündelik işlerde yevmiyeli çalışıp evine o gün kazandığını ekmek parası olarak götüren seyyar satıcılar, gündelik işçiler, geri dönüşüm emekçileri, sigortasız çalışan vasıfsız işçiler başta olmak üzere hayatın durağanlaşması ile işi duran küçük esnaf ile daha fazla dayanışma göstereceğiz. Bu zor sürecin üstesinden ancak birbirimize destek olarak gelebiliriz. Varlıklının yoksulla, gencin yaşlıyla, sağlıklının hastayla, işverenin emekçiyle, tüm toplumsal kesimlerin birbiri ile her şeyi bir kenara bırakarak dayanışması gerekiyor. Bizler Kızılay olarak bu olağanüstü dönemde tüm kaynaklarımızı ihtiyaç sahipleri için seferber ediyoruz. Yoksullara ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için tüm Kızılay teşkilatı seferberlik ilan etti. 152 yıllık tarihimiz bize zor günleri atlatmada dayanışmanın önemini öğretti.” ifadelerini kullandı.

KIZILAY YARDIMLARI

Türk Kızılayı, farklı başlıklar altında vatandaşlara yardımlarda bulunuyor. Yapılan yardımlar şu şekilde:

  • Korona Gıda Paketi Desteği
  • Korona Hijyen Paketi Desteği
  • Korona Sağlık Çalışanlarına Destek Paketi
  • Korona Hasta Destek Paketi
  • Korona Dayanışma Projesi Genel Bağış
  • Sevgi Bohçası Bağışı
  • Tekerlekli Sandalye, Sağlık Yardımları
  • Terör Mağdurlarına Bağış

Gıda paketinde yer alan ürünler şu şekilde:

No    Malzeme Cinsi
1    Ayçiçek Yağı
2    Toz Şeker
3    Pirinç
4    Kuru Fasulye
5    Kırmızı Mercimek
6    Çay
7    Bulgur
8    Domates Salçası
9    Un
10    Yeşil Mercimek
11    Tuz
12    Makarna

BAŞVURU

Kızılay, desteğe ihtiyacı olan, dar gelirli olan vatandaşları tespit edip yardımları bu şekilde yapıyor.
Kızılay yardımlarına başvuru için aşağıdaki linke tıklayıp iletişim formunu doldurarak, mağduriyetinizi iletebilir, yardım başvurunuzu kuruma iletebilirsiniz. 
https://www.kizilay.org.tr/iletisim

YARDIMLARDAN HABERDAR OLUN

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımlardan haberdar olmak içi Sosyal Yardım Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuza katılmak için TIKLAYIN.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google