Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Kısa Çalışma Ödeneği Devam Etmeyecek! İşte Yeni Destek

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, katıldığı canlı yayında kısa çalışma ödeneği uygulamasının devam etmeyeceğini açıkladı. İşte normalleşme sürecinde uygulanacak yeni desteğin detayları.

2020/06/13

Kısa Çalışma Ödeneği

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, NTV kanalında katıldığı canlı yayın programında gündeme ilişkin önemli sorulara yanıt verdi. Bakanın cevapladığı sorulardan bir tanesi de milyonlarca kişinin merak ettiği kısa çalışma ödeneğinin devam edip etmeyeceği sorusuydu. İşte Bakan Zümrüt'ün konuya ilişkin açıklamaları...

DEVAM ETMEYECEK!
NTV programında sorulardan bir tanesi de kısa çalışma ödeneği devam edecek mi? Bakan Selçuk kısa çalışma için pandemi sürecinde ödeneği çok hızlı bir şekilde hak sahiplerine ulaştırıldığını 1 Haziran tarihi itibariyle normalleşme sürecine başlatıldığı için iş yerleri işe başladıkları için bu süreci devam ettirmenin mümkün olmadığını ifade etti.

NORMALLEŞME DESTEĞİ GELİYOR

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta ulusa sesleniş konuşmasında açıklamalarından bir tanesi de normalleşme desteğe yapılması kapsamında konusunda olmuştu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamalardan normalleşme desteği altında daha etkin bir model üzerinde çalışıldığını sürecinin devam ettiğini kısa çalışmadan çıkarılıp normalleşme sürecine götüreceğimiz destek paketini yakın sürede açıklanacağını ifade etti.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre ücretsiz izne çıkarılma nedeni ile verilen destekler 3 ay süreyle devam edecek. işsizlik ödeneğini ödeneğini devam edip etmeyeceği konusunda da çalışanlar uzun zamandır sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaktalar. Bakan Selçuk “fesih kısıtını istihdamı ve çalışanlarımızı korumak için uzatıyoruz” değerlendirmesini yaptı. İstihdam kalkanı paketinde gençlere yönelik olarak iki madde yer alacak bunlardan bir tanesi işsiz kalma sürecini azaltmaya yönelik diğeri 3 ay içerisinde geri döndükleri zaman o 3 aylık süreci uzun vadede sigortalarını ödeneceğini açıkladı.

TAMAMLAYICI EMEKLİLİK SİSTEMİ

Bakan Selçuk Hazine ve Maliye Bakanlığının ile çalışılan bir model olan tamamlayıcı emeklilik sistemi üzerinde de bir değerlendirmesi bulundu. Temel hedefin çalışanların emekli olduktan sonra daha iyi bir geri seviyesini kazanmak ilk 3 basamağı kazandırabilmek olduğu ifade etti.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google