Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Hastanelere Sınavsız 1744 İşçi ve Personel Alımı Yapılacak

Türkiye'nin farklı illerinde bulunan hastanelere sınavsız toplamda 1744 işçi ve personel alımı yapılacak. Kamu hastanelerine yapılacak olan alımlara başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin bilgileri yazımızda paylaşıyoruz.

2020/06/09

Hastanelere işçi alımı

Farklı illerde bulunan kamu hastanelerine en az ilkokul mezunu adaylar arasından KPSS şartı olmadan işçi ve personel alımı yapılacağı duyuruldu. İŞKUR üzerinden yayımlanan duyurularda güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, hasta bakım personeli, ısıtma ve doğal gaz personeli, inşaat işçisi ve personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yayınlanan ilanlara nasıl başvuruda bulunacağınıza ilişkin detayları adım adım anlatıyoruz.

İlanlar art arda yayınlanıyor. Takip etmek için TIKLAYIN

İLANLAR İŞKUR'DA YAYIMLANDI

İŞKUR 'da yayımlanan ilanlar şu şekilde:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlanlara başvuru yapacak adaylarda aranan genel  şartlar şu şekilde:

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 2. 18 yaşını tamamlamış olmak,
 3. İŞKUR da ilan edilen iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak,
 4. Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
 5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 6. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuata uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular alım sürecinin her aşamasında reddedilecektir.
 8. Göreve başlayacak personellerin görevini yapmasına (Temizlik Görevlisi (Hastane) için: İşyerlerinin; temizliğine, atıklarının toplanmasına, eşya ve malzemelerinin taşınması vb işlere, evrakının taşınmasına, ayrıştırılmasına ve dağıtımına ilişkin işler, Hastane Hizmetlisi (Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri) için: Üniversitemiz hastanelerindeki hastaların taşınmasına, pozisyon verilmesine, temizliği ile basit bakımı ile hasta numunelerinin taşınmasına, dağıtılmasına ve arşivlenmesine yönelik hizmetler ile benzeri nitelikteki diğer hizmetlere ilişkin işler) engel sağlık sorununun olmaması gerekmektedir. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.
 9. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe eklenen geçici madde 6'ya göre '' Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı doğrudan kura çekimi ile belirler denildiğinden noter kurasında isminin çıkması.
 10. İlan tarihi itibariyle İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
 11. Diğer hususlarda ilgili mevzuat / yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.


BAŞVURULAR BAŞLADI

Kamu hastanelere yapılacak personel alımı ilanlarına başvurular internet üzerinden, İŞKUR e-sube aracılığıyla alınıyor. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki adımları izlemesi ve başvurusunu yapması gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/

1 Yukarıdaki linke tıklayın. Aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.
2. Açılan sayfada iş arayan yazan kısımdan giriş yapın. İŞKUR şifreniz yoksa e Devlet ile Giriş yazan kısımdan giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.
3. Bu ekranda belirtildiği gibi İŞ İLANLARI yazan yere tıklayın. Daha sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.
4. Bu ekranda İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda "KAMU" seçeneğine tıklayın ve ARA butonuna tıklayın.

İlanlar karşınıza çıkacaktır. Artık sıralanan ilanlardan kendinize uygun olanlara kolayca başvuruda bulunabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google