Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Ev Yapanlara 40 Bin TL, Ev Onaranlara 20 Bin TL Devlet Yardımı Yapılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ev yapan ve en onaran ihtiyaç sahiplerine 40 Bin TL ile 15 Bin TL olmak üzere karşılıksız para yardımı yapılacağı müjdesini vermişti. Bakan Zümrüt'ün açıklamalarına ilişkin tüm detayları haberimizde paylaşıyoruz.

2020/06/07

Ev yapana 40 bin tl

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni ev yapacak vatandaşlara yönelik olarak destek ödemesi açıklaması yaptı. Çalışma Bakanlığı'nın ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı farklı türdeki sosyal yardım desteklerinden bir tanesi de ev yapan dar gelirli vatandaşlara yönelik olacak. Bakan Selçuk, barınma ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşların betonarme ev yapımına ilişkin hane başına daha önce ödenen 25.000 TL'lik desteğin 15.000 TL daha artırılarak, 40.000 TL olarak ödemeye başlanacağını müjdesini verdi. Ev onarımı yapmak isteyen vatandaşların ise; 15.000 TL olan destek ödemesinin 5.000 TL daha artırılarak 20.000 TL olmasına kararlaştırıldı. Yapılan açıklamada bakanlık olarak farklı sosyal yardım programlarının ihtiyaç sahiplerini yanında olmaya devam edeceğiz değerlendirmesi geldi.

BAKANLIK TARAFINDAN YAPILAN KARŞILIKSIZ NAKDİ ÖDEMELER;

Vatandaşlara yapılan desteklerden bazıları şu şekilde; elektrik faturası ödemesi, ev kirası desteği, Gıda yardımları barınma yardımları yakacak yardımları eşi vefat eden kadınlara yönelik yardımlar muhtaç asker Ailesi yardımı Öksüz ve yetim yardımı muhtaç asker çocuğu yardımı, Doğum yardımı eğitim yardımı, Şartlı eğitim yardımı, öğle yemeği yardımı ücretsiz ders kitabı yardımı, öğrenci taşıma barınma yardımı, engelli öğrencinin taşıması yardımı, yurt yardımı, sağlık ve gebelik yardımı, engelli ihtiyaç yardımı, geneli sağlık sigortası yardımı, kronik hastalıklara yönelik yardımlar, doğum yardımı, acil durum yardımları, terör zarar yardımları, yabancılara yönelik yardımlar, yaşlılık maaşı engellilik maaşı, engelli yakını maaşı gibi farklı türde destekler yapılmaktadır.

YARDIMLARDAN HABERDAR OLUN

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımlardan haberdar olmak içi Sosyal Yardım Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuza katılmak için TIKLAYIN.

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google