Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Dolar ve Altın Fiyatlarında Sert Düşüş (Neden Düşüyor?)

Dolar ve altın fiyatlarında düşüş devam ediyor. Bugünkü piyasa verilerine göre dolar kuru ve altında sert düşüş meydana geldi. Peki düşüş neden gerçekleşiyor? Piyasada verileriyle son fiyatları ve uzman görüşlerini haberimizde paylaşıyoruz.

2020/05/26


Türkiye'de piyasalar bayram tatili nedeniyle kapalı fakat küresel piyasalarda işlemler devam ediyor. Piyasalarda işlemler devam ederken dolar ve altında devam eden düşüş bugün biraz daha derinleşti.

DOLAR KURU

Güne 6.81 TL seviyesinden başlayan dolar kuru , öğle saatlerine doğru düşmeye devam etti. Öğleden sonraki saatlerde de düşüş devam ediyor.

Dolar 6.81 TL 'den 6.72 TL 'ye düştü. İşte günlük değişim grafiği:
ONS ALTIN

Altının ons fiyatında da düşüş yaşandı. Sabah saatlerinde 1730 dolar seviyesinde olan ons , öğle saatlerinden sonra da düşüşünü sürdürdü ve 15.45 itibariyle 1725 dolar seviyesini gördü.

İşte altın ons fiyatında değişim grafiği:

GRAM ALTIN

En çok tercih edilen yatırım araçlarından bir tanesi olan gram altında, altının ons fiyatında ve dolar kurunda yaşanan düşüş sonrası sert düşüş görüldü. Sabah saatlerinde 380 TL seviyesinde olan gram altın 15.49 itibariyle 373 TL seviyesine kadar geriledi.

İşte gram altında yaşanan değişimin grafiği:

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ise 608 TL 'den alınıp 615 TL 'ye satılıyor.

ALTIN NEDEN DÜŞÜYOR?

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada koronavirüs salgınında en kötünün geride kaldığı ve ekonomilerin yeniden açılarak normalleşme sürecinin başlayacağına ilişkin beklentilerin risk iştahını artırdığı bildirildi.

Bugün, yurt içinde piyasaların tatil olduğunu, yurt dışında ABD'de konut fiyat endeksi ve tüketici güveni verilerinin takip edileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.715 doların destek 1.740 doların direnç olarak öne çıktığını, gram altında ise 375-385 lira bandının izleneceğini söyledi.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google