Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

4 Bin TL Maaşla Kadın ve Erkek Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Çankaya Belediyesi en az 4 bin TL maaşlı 68 erkek 12 kadın zabıta memuru alımı ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre en az lise mezunu olan adaylar arasından toplamda 80 zabıta memuru alımı yapılacak. Başvuru yapacak olan adaylardan aranılan genel ve özel şartları ve diğer tüm detayları haberimizde paylaşıyoruz.

2020/05/25

Çankaya Belediyesi Zabıta Alımı

Çankaya Belediyesi yayınladığı zabıta alımı ilanıyla düşük KPSS puanlı en az lise mezunu olan adaylar arasından bünyesine personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana kadın ve erkek adaylar başvuruda bulunabiliyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak zabıta memuru alımının başvuru detaylarına isegir.net olarak yazımızda yer verdik.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Yayınlanan 12 kadın 68 erkek Zabıta alımına ilişkin başvuruda adaylardan aranılan genel şartlar şöyle:

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR

 • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ortaöğretim (Lise veya dengi) 2018-KPSSP94 Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. 
 • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

MEZUNİYET VE KPSS ŞARTI

Mezuniyete göre kadro dağılımı ve istenen KPSS puanı şartı ile kadın erkek kadrolar şu şekilde:

BAŞVURU

İlana başvuru yapacaklar için müracaatlar 23 Haziran 2020 günü başlamış durumda. Başvurular , başvuru sırasında boy kilo ölçümü yapılacağı için şahsen yapılacaktır. 

Başvuru evrakları şu şekilde:

1. Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (http://www.cankaya.bel.tr/) temin edeceklerdir.
2. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
5. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
8. Sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
9. Son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

KADIN ERKEK ADAYLAR BU SAYFADA BULUŞUYOR

Kadın ve erkek adaylarla bilgi alışverişi için TIKLAYIN.
( Gizle )
 1. Güzel ya gerçekten şöyle bir bakıyorsun tam sevinecen ama maalesef ya ikamet sorunu ya okul derecen yok kps eeee şimdi sorayım tam zamanı 1973/2askerlik yaptım o devir de Tansu Çiller vardı heralde tuttular askerliği uzattılar neymiş işte sivilde iş imkanı işte zabıta bekçi veya polisliğe alincaz bu bir sözdü malesef husran ve şuan yaşıma göre bessenem var ama iş bulamiyosun neden işte yaş ikamet veya ıvır zıvır yani kendi sigortani odeyebilrsen ödersin

  YanıtlaSil

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google