Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS Şartsız İşçi Alımı Başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS şartsız işçi alımları başladı. Alımlar İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. İşte detaylar.

2022/05/16

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine KPSS şartsız işçi alımları başladı.  İŞKUR'dan yayınlanan ilanlara ilkokul, ortaokul ve lise mezunları başvurabiliyor. Detaylar şu şekilde;

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ÖZEL ŞARTLAR:

Başvuru yapacak adayların İstek Formunda yer alan şartların yanısıra Aşçı veya Aşçı Yardımcısı belgesine sahip olmaları (Ustalık, Kalfalık ve Milli Eğitim Müdürlüğünden alınma ) veya Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin ‘’Mutfak” bölümü mezunu olmaları, Hijyen Belgesine sahip olmaları ve en az 2 yıl mesleki deneyime sahip olmaları gerekmektedir. Alınacak işçinin deneme süresi 90 (doksan) gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

KURA İŞLEMLERİ:

Söz konusu Yönetmeliğin 12. Maddesinin 3. Bendine göre; “Temizlik Hizmetleri, Güvenlik ve Koruma Hizmetleri ve Bakım ve Onarım Hizmetleri için yapılacak alımlar hariç olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının kuraya tabi işgücü taleplerinde, işe alınacak işçiler sadece noter kurası ile de belirlenebilir. Bu durumda öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl (1 adet) ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek (4 adet) doğrudan belirlenecektir.” kura çekimi yapılacaktır.

Sürekli işçi alımı noter kurası 01 Haziran 2022 tarihinde saat:10:00 da Tekkeköy 1. Noterliği vasıtasıyla Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilecektir. Noter kurası kamera kaydına alınacaktır. Ayrıca son başvuru tarihi itibari ile adayların istenilen belgelere sahip olması gerekmekte olup, kura sonuçlarına ilişkin bilgilendirmeler Müdürlüğümüze ait web adresinden yapılacak https://arastirma.tarimorman.gov.tr/ktae , adaylara  ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İLANI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google