Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Seçim Anketlerinden Flaş Sonuçlar Çıktı

13 araştırma şirketinin anket sonuçlarının derlendiği sonuçların kamuoyuyla paylaşıldığı anketten flaş sonuçlar çıktı. İşte detaylar...

2022/02/07

13 araştırma şirketi; Metropoll, Gezici, Artıbir, AR-G, Area, Aksoy, ORC, MAK, İEA, TEAM, AKAM, Yöneylem ve Sosyopolitik'in Ocak ayında yaptığı anketleri derleyip çalışmanın ortalamasını açıklayan Anketler ve Raporlar sayfası, dikkat çeken sonuçları yayımladı.

MİLLET İTTİFAKI ZİRVEDE

Günboyu'ndan Murat Beyaz'ın haberine göre; 13 araştırma şirketinin anket sonuçlar ortalamasında AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı oy kaybı yaşanırken, ittifakın toplamda yüzde 39,6 oy aldığı görüldü.

Öte yandan CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın toplam oy oranı ise yüzde 40,5 oldu.

AKP TARİHİNİN EN DÜŞÜK OY ORANINDA

Cumhur İttifakı’ndaki oy oranında düşüş sürerken, geçtiğimiz günlerde Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, ocak ayında yapılan son anket sonuçlarını yayınlayıp, "AKP tarihinin en düşük oy oranıyla ikinci parti" demişti. Avrasya'nın çalışmasına göre, CHP yüzde 25,1 oyla birinci parti olurken, iktidar partisi olan AKP ise yüzde 23,3 ile ikinci parti olmuştu.

13 ANKETİN OY ORTALAMASI

Anketler ve Raporlar'ın;  Artıbir, Gezici, AR-G, Area, Metropoll, Aksoy, ORC, MAK, İEA, TEAM, AKAM, Yöneylem, Sosyopolitik araştırma şirketlerinin ocak ayında yaptığı anketlerin ortalamasını paylaştı. 

Ocak ayında 13 genel seçim anketinin ortalaması şöyle:

AKP yüzde 32,2

CHP yüzde 27,1

İYİ Parti 13,4

HDP yüzde 10,6

MHP yüzde 7,4

DEVA yüzde 3,1

Gelecek yüzde 1,7

Saadet yüzde 1,3

Memleket Partisi yüzde 0,9

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google