Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

4. Faz Pandemi Destek Ödemesi! e-Devletten Başvurana 1.100 TL Para Veriliyor

1.100 TL pandemi yardımında 3. faz destek ödemeleri kapsamında başvuru süreci devam ederken 4. faz destek ödemelerinin devam ettiği belirtildi.

2022/02/06

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik başlatılan 1.100 TL'lik pandemi yardımında Üçüncü faz destek ödemeleri kapsamında başvuru süreci devam ederken dördüncü faz destek ödemelerinin devam ediyor.

2 MİLYON HANEYE ULAŞILACAK

Koronavirüs salgını nedeniyle zor zamandan geçen vatandaşlara, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1.100 TL destek ödemesi yapılıyor. Alınan yeni karara göre ihtiyaç sahibi ailelere 1100 TL sosyal yardım sağlanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise bir açıklama yapmıştı. Bakan Yanık bu konu hakkında yaptığı açıklamalarında tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmadan, 2 milyon haneye ulaşacaklarını belirtmişti ve şöyle devam etti:

BAKAN YANIK’IN AÇIKLAMALARI

“Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV’lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz”

Pandemi 4. faz ödemelerinin yapılacağına ilişkin açıklama yapılmadı. Ancak bir açıklama yapıldığında veya bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

O KİŞİLERE ÖDEME YAPILMIYOR

Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınırken başvuru süreci e-Devlet üzerinden kontrol ediliyor. Değerlendirmeler ise hane bazlı yapılacak ve aynı haneden fazla başvuru yapılırsa tek başvuru olarak incelenecek. Başvuru yapan kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan biri bulunuyorsa söz konusu başvurunun değerlendirilmeyeceği bildirildi.

Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler)

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google