Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Adalet Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı personel alımlarını bekleyenlere müjdeli bir haber geldi. Adalet Bakanlığı'na 12 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu.

2021/12/11

Adalet Bakanlığı personel alımları, kamuda en çok beklenen alımlardan bir tanesidir. Adalet Bakanlığı personel alımlarını yakından takip edenler için son dakika gelişmesi yaşandı. Adalet Bakanı Gül, yapmış olduğu açıklamasında 2022’de bakanlık bünyesine 12 bin yeni personel alınacağını duyurdu. Peki, Adalet bakanlığı 12 bin personel alımı ne zaman yapılacak? Başvuru şartları ve detaylar belli oldu mu?

Adalet bakanlığı personel alımı için gözler Bakan Gül’e çevrildi. Meclis’te önemli açıklamalarda bulunan gül, önümüzdeki yıl 12 bin yeni personel alınacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı 12 bin personel alımı başvuru takvimi ve şartları bakanlığın resmi web sayfasında ilan edilecek.

Geçtiğimiz sefer, bakanlığa yapılan personel alımında KPSS puan türü dikkate alınmıştı. Ancak 2022 Adalet bakanlığı personel alımı için başvuru takvimi henüz duyurulmadı.


12 BİN YENİ PERSONEL ALINACAK

Adalet Bakanı Gül yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Fazla mesai ücretinin kapsamını ve miktarını artıracak ilave düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Bunların yanında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda adalet hizmetleri sınıfı oluşturulması doğrultusunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2022 yılında teşkilatımıza 12 bin yeni personel alacağız”

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Son alımlarda açıklanan başvuru şartları şu şekilde:


a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

d) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

e) Ceza infaz kurumunda istihdam edilecek tüm unvanlardaki personel için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

f ) Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

g) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 12.03.2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) hemşire ve sağlık teknikeri için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

h) Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google