Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

İlkokul-Lise Mezunu 249 Temizlik Görevlisi Alınacak

Yargıtay Başkanlığı, İŞKUR üzerinden yayınladığı ilanda KPSS şartsız 240 temizlik görevlisi alımı yapılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde...

2021/06/09

Kamu kurumları bünyesinde zaman zaman KPSS şartsız personel alımı yapabiliyorlar. İŞKUR'da yayınlanan ilana göre Yargıtay Başkanlığı, KPSS şartı olmadan 249 temizlik görevlisi alacak.
Yargıtay Başkanlığı’nın en az ilkokul mezunu kadrolu kamu işçisi alımı için 7 Haziran 2021 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 11 Haziran’da sona erecek. Adaylar, başvurularını İŞKUR’un resmi sayfasından kolaylıkla yapabilirler.

Yargıtay Başkanlığı’na en az ilkokul mezunlarından toplamda 279 kamu işçisi alınacağı, ilgili alım için başvuruların 7 Haziran’da başlayacağı geçtiğimiz günlerde duyurulmuş, daha sonra İŞKUR üzerinden başvurular alınmaya başlanmıştı. 

Yargıtay’ın ilgili alımı için başvurular İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden 11 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek.

Yargıtay Başkanlığı’na İŞKUR Üzerinden Hangi Unvanlarda Personel Alımı Yapılacak
  • Yargıtay’a Aşçı, Garson, Temizlik Görevlisi ve Bahçıvan unvanlarında kadrolu işçi alınacak.
  • Başvuru yapmak isteyen adaylar , sadece bir unvan için işlem yapabilecek.
  • Alımlarda Temizlik görevlisi için 249, Garson unvanı için 7, Bahçıvan unvanı için 13, Aşçı unvanı için 6 kontenjan ayrıldı.
  • Temizlik Görevlisi , bahçıvan ve aşçı alımında alımında KPSS şartı aranmıyor.
  • Temizlik görevlisi alımına en az ilkokul mezunları da başvurabilir.
  • Temizlik görevlisi alımında başvuru yapmak isteyen adayların 30 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Diğer unvanlar için bu yaş sınırı 35 olarak belirlendi.

Yargıtay’a Personel Alımında Başvuru Genel Şartları Şu Şekilde:

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2. Kamu haklarından mahrum olmamak,

3. Sınavın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

4. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

5. Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak,

6. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,(yapılmış, tecilli veya muaf olmak)

7. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak,

8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

9. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu sonuçlanmak,

10. İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google