Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Normalleşme Kararları Açıklandı: 1 Haziran'da Başlıyor

Milyonların beklediği kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantı sonrası alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulundu

2021/05/31

Milyonlarca vatandaşın beklediği kabine toplantısı sona erdi. Daha önce 1 Haziran'a kadar süreceği açıklanan kısıtlamaların devam edip etmeyeceği ve yeni dönemde hangi tedbirlerin uygulanacağı merak konusu oldu. Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları;

Haziranı tam manasıyla bir aşı seferberliği ayına dönüştürmek için imkanları sonuna kadar zorlayacağız. BioNTech, Sinovac ve Sputnik V gibi sözleşmesi yapılan farklı aşılardan haziran ayında mümkün olan en yüksek sayıda miktarın ülkemize getirilmesi ve süratle uygulanması için yoğun hazırlık içindeyiz. İnşallah kendi aşımıza da yıl bitmeden kavuşmuş olacağız.

Aradan geçen iki haftalık sürede vaka ve ölüm sayılarındaki nispi azalmanın, hedeflediğimiz oranda değilse bile önemli ölçüde sürüyor olması tedbirlerin amacına ulaştığının ifadesidir.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir. Bu sınırlama hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında, yani pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

Temmuz ayında bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecektir.

RESTORAN VE KAFELER 

Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek.

Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir.

Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek.

ÜNİVERSİTELER İÇİN FLAŞ KARAR 

Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların durumu ile ilgili ilerleyen dakikalarda açıklama yapacak.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google