Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

3 Yıl Geri Ödemesiz, Faizsiz Kredi Başvuruları Başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu 3 yıl geri ödemesiz, 75 bin TL'ye kadar KOSGEB kredisi başvuruları 3 Mayıs'ta başlıyor. İşte detaylar...

2021/05/01

p>Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde 75 bin TL'ye kadar, 3 yıl geri ödemesiz, faizsiz KOSGEB kredisini duyurmuştu. Peki bu krediden kimler faydalanabilir? Başvurular ne zaman başlayacak? Tamamı faizsiz kredi için detaylar haberimizde.

75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz tamamı faizsiz kredi başvuru işlemleri 3 Mayıs'ta başlıyor. KOSGEB'in resmi sayfasından yapılan açıklamada Erdoğan'ın ifadelerine ve yararlanma kriterlerine yer verildi. Resmi sayfada şu ifadeler görüldü: 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KOSGEB’in 5 milyar TL bütçeli yeni programını açıkladı. Pandemiden etkilenen imalat sektörlerinde çalışan mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji tabanlı start-up’ların desteğe başvurabileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanacaklar.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası’nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisinin açılış etkinliği ve ürün lansmanına katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara Valisi Vasip Şahin, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, MKE Genel Müdürü Yasin Akdere ile TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal da hazır bulundu.

Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB’in yeni programı açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

5 MİLYAR TL: KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar TL bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz.

Bu destek öncelikle Kovid salgını sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş ama istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelere yöneliktir. Teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler de bu desteğe başvurabilecektir.

3 MAYIS’TA BAŞLIYOR: Mikro işletmeler, 30 bin liraya kadar küçük işletmeler, 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz şekilde bu destekten faydalanacaklardır. Bu sektörlerde şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığı ile başvurularını yapabilirler.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google