Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Hazırlıklar Tamam: Tam Kapanma Bekleniyor

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Pazartesi günü gerçekleştirilecek kabine toplantısından sonra tam kapanma kararının gelebileceğini öne sürdü.

2021/04/24

Artan vaka sayıları tam kapanmayı yeniden gündeme getirdi. Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek'in bugünkü köşe yazısından sonra gözler pazartesi günü gerçekleştirilecek olan kabine toplantısına çevrildi.

Zeyrek, "Bakanlıkların ve Bilim Kurulu'nun yaptığı hazırlığa göre, 2020 Nisan ayında alınan önlemlerin benzerleri uygulanacak. Bir anlamda tam kapanma yaşanacak, temel tedarikçiler dışında her yer kapanacak." ifadelerini kullanırken, en az 17, en fazla 21 gün kapanma kararı alınacağını iddia etti.

Zeyrek ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Sağlık Bakanlığı'ndan söz etmişken, salgınla mücadele önlemlerinin akıbetini yazmamak olmaz. Bu hafta kabine toplantısı beklenmiyordu. Ancak, Ramazan Ayı'ın ilk iki haftasında alınan önlemler beklenen sonucu vermeyince durum değişti. Pazartesi günü kabine toplanacak ve alınacak önlemleri belirleyecek.

Bakanlıkların ve Bilim Kurulu'nun yaptığı hazırlığa göre, 2020 Nisan ayında alınan önlemlerin benzerleri uygulanacak. Bir anlamda tam kapanma yaşanacak, temel tedarikçiler dışında her yer kapanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında tam kapanma önlemlerinin 17 Mayıs'a dek süreceğini ilan edecek. Bu tarih 19 Mayıs ile birleştirilebilir ve 20 Mayıs'a dek tam kapanma yaşayabiliriz. Tam kapanma kabine toplantısı sonrasındaki (gelecek hafta) çarşamba ya da en geç cuma günü başlayabilir. Her hâlükârda en az 17, en çok 21 gün kapanma olabilir. Eğer bu sürede de vaka sayısı düşürülemezse, süre yedi gün daha uzatılabilir.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google