Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

TC İle Başvurana 1000 TL Veriliyor: Pandemi Yardım Sonuçları Açıklandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1000 TL pandemi yardımı hakkında son dakika açıklamasında bulundu.

2021/02/13

Pandemi sürecinde geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara Biz Bize Yeteriz kampanyasından toplanan para ve devlet tarafından sunulan imkanlar dahiline 1000 TL'lik destek ödemeleri yapıldı. Pandemi 1000 TL sosyal destek ödemesi kapsamında yapılan ödemelerle ilgili son dakika açıklaması Bakan Selçuk'tan geldi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada pandemi sürecinde vatandaşlara sağlanan destekler hakkında önemli bilgiler ve son rakamları paylaştı. "Sosyal Koruma Kalkanımız kapsamında vatandaşlarımıza sağladığımız destek ve yardımlar 53 Milyar TL‘ye yaklaştı." diyen Bakan Selçuk, destek kalemlerini şu şekilde verdi:

"Sosyal Destek Programı
#BizBizeYeterizTürkiyem
Kısa Çalışma Ödeneği
Nakdi Ücret Desteği
İşsizlik Ödeneği
Normalleşme Desteği"

VERİLEN DESTEKLER

1000 TL 'DE YENİ SONUÇLAR AÇIKLANDI

1000 TL pandemi sosyal destek başvurusunda yeni sonuçların açıklandığı görüldü. Son yapılan açıklamaya göre 50 binden fazla kişiye daha 1000 TL'lik nakdi ödeme yapıldığı görüldü. 

BAŞVURU ŞARTLARI

"Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Programı Başvuru Açıklaması" başlığı ile e Devlet kapısı üzerinden yayımlanan duyuruda başvuru şartlarına şu şekilde yer verildi:

"AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden "T.C. Kimlik Numarasının" son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.

Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir.

Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:
Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,
5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,
5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),
İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,
İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar"

1000 TL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1000 TL başvurusu yapmak isteyen vatandaşların aşağıdaki sayfaya gitmesi gerekmektedir:


Linke tıklayın. Daha sonra açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA kısmına tıklayın kimlik numaranız ve e Devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan YENİ BAŞVURU butonuna tıklayarak müracaatınızı yapın.

Sonuçlar da yukarıdaki sayfadan görülebiliyor.

"SÜREÇ DEVAM EDİYOR"

Başvuru yapan binlerce kişinin başvuru yaptığı ekranda hala SÜREÇ DEVAM EDİYOR yazısı var. Bu yazı yazan vatandaşlar SYDV'lere ve Çalışma İl Müdürlüklerine başvuru yaparak sonucunu öğrenebilir.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

"2 DEFA ALANLAR VAR"

isegir.net'e mesaj atan vatandaşlar, 1000 TL'lik yardımdan 2 defa faydalananlar olduğunu kendilerinin ise ihtiyaçları olmasına rağmen hiç almadıklarını söyledi. Siz aldınız mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google