Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Whatsapp Kullanıcılarına Kötü Haber: Kötü Amaçlı Yazılım Keşfedildi

Whatsapp'ın gizlilik sözleşmesi tartışılırken, kullanıcılarının kontrolü dışında rehberdeki kişilere mesaj atabilen kötü amaçlı yazılım keşfedildi.

2021/01/27

Son dönemde kullanıcılarına dayattığı zorunlu güncelleme nedeniyle büyük kan kaybı yaşayan, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, bu sefer de güvenlik açığıyla gündeme geldi.

İngiliz Express'te yer alan habere göre, Whatsapp kullanıcılarının kontrolü dışında rehberindeki kişilere mesaj atmaya sebep olan kötü amaçlı yazılım farkedildi. Aynı haberde, Whatsapp üzerinden yayılan bir linke tıklayan kullanıcıların Google Play görünümlü bir sayfaya yönlendirildiği belirtilirken, bu linke tıklayan kullanıcıların rehberindeki kişilere ulaşan yazılımın Whatsapp üzerinden gelen mesajlara otomatik yanıt vermeye başladığı kaydedildi.

İlgili sorunu ilk keşfeden siber güvenlik uzmanı Lukas Stefanko sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "WhatsApp mesaj bildirimini kontrol ediyor ve kurbanın telefonundan diğer kullanıcılara yayılıyor" ifadelerini kullandı. Whatsapp'ın gerek güvenlik açıkları gerekse gizlilik kuralları nedeniyle önümüzdeki günlerde daha fazla başının ağrıyacağına kesin gözle bakılıyor.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google