Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri Değişiyor

Haftalardır uygulanmaya devam eden sokağa çıkma yasağında saatlerde değişiklik yapılması gündemde. Konuya ilişkin haberimizi sizlerle paylaşıyoruz.

2021/01/23

Koronavirüsün yayılımının kontrol altına alınması için uygulanan sokağa çıkma yasağında saatlerde değişikliği gidilmesi ve yasağın tedbirli olarak biraz daha esnetilmesi gündemdeki yerini korurken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamasında "Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Huzurevleri ve Bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacak. Aynı zamanda 90 yaş üzeri vatandaşlarımız için de program başlıyor." ifadelerini kullandı.

Koronavirüs vakalarının gerilemesi ve aşı çalışmalarında ikinci aşamaya geçilmesiyle kısıtlamaların yavaş yavaş kalkması gündeme geldi. Uzmanlar normalleşme için 15 Mart'ı işaret ederken, hafta içi sokağa çıkma yasağının başlangıç saatinin 21.00'dan 23.00'a çekilebileceği belirtiliyor. Hafta sonu ise sokağa çıkma yasağı sadece gündüz uygulanabilir.

Aşılama çalışmalarının hızlanması ve vaka sayılarının gerileme başlamasıyla "Kısıtlamalar ne zaman gevşeyecek, kalkacak? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?" sorularının yanıtı merak ediliyor. NORMALLEŞME İÇİN TARİH 15 MART Uzmanlar adım adım normalleşme için 15 Mart'ı işaret ederken, olumlu sonuçların devam etmesi halinde bu tarihten sonra yüz yüze eğitim başlayabileceği ve restoranların ve kafelerin açılabileceğini söylüyor.


 SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATİ DEĞİŞİYOR MU?

Hürriyet Gazetesi'nin bugünkü manşetinde Nuray Babacan imzalı habere göre ise mart ayının ortası itibariyle hafta içi sokağa çıkma yasağının başlangıç saati 21.00'dan 23.00'a çekilebilir. Hafta sonu ise sokağa çıkma yasağı sadece gündüz uygulanabilir.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google