Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri 8 Ocak'ta Başlayacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, nakdi ücret desteği ödemelerinin 8 Ocak'ta yapılacağını duyurdu. İşte ödemeye ilişkin detaylar

2021/01/04

Pandemi döneminde uygulanmaya başlayan nakdi ücret desteği ödemelerine ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, nakdi ücret desteği ödemelerinin banka hesapları üzerinden yapılacağını hatırlatarak, sistemde İBAN bilgisi olmayan ya da hatalı olanların ödemelerinin ise PTT aracılığıyla yapılacağını belirtti. Bakan Selçuk, ücretsiz izne çıkanlar için uygulanan nakdi ücret desteğinin Resmi Gazete'de yayımlanarak iki ay daha ödeneceğini hatırlattı.

Bakanlığın resmi sayfasından yayımlanan açıklamada ise, "Salgının etkilerini azaltmak ve istihdamı korumak için Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında çalışanları ile işverenleri desteklemeye devam ettiklerini belirten Bakan Selçuk, Nakdi Ücret Desteği’nin Resmi Gazete’ de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 17 Ocak tarihinden itibaren olmak üzere 2 ay daha uzatıldı" denildi.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google