Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Başvuru Formu Yayınladı: İhtiyaç Sahiplerine Gıda ve Para Yardımı

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından gıda ve para yardımı yapılıyor. Başvuru formuna sitemizden ulaşabilirsiniz.

2021/01/24

Vakıflar Genel Müdürlüğü, pandemi nedeniyle geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara para ve erzak yardımı yaptığını duyurdu. İçerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmek üzere temel gıdaların olduğu koliler için başvuru formu yayımlandı. "Vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce 81 il merkezinde kuru gıda yardımı verilmektedir." ifadeleri ile yayımlanan açıklamada başvuruların başvuru formu ile birlikte şahsen ya da posta yolu ile yapılabileceğine yer verildi. 

KURU GIDA YARDIM KOLİSİNİN İÇİNDE NE VAR?

GM'nin ihtiyaç sahiplerine verdiği gıda kolisi şu şekilde:

"Kuru gıda yardım paketi 15 kalem gıda ürününden oluşmaktadır. 3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır: A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler ve C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır. Yurt geneline 81 il merkezinde her ay 20.315 aile adrese teslim şeklinde bu yardımdan yararlanmaktadır. Kuru gıda yardımından yararlananların ölümü, muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması, bilgi verilmeksizin 3 defa paketin teslim alınmaması halinde hizmete son verilir."

KİMLERE GIDA YARDIMI YAPILACAK?

VGM resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan açıklamada başvuru şartlarının şu şekilde olduğuna yer verildi:

1. Sosyal güvencesi bulunmayan veya geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar.
2. 7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar.

Yukarıdaki şartları taşıyanlar , başvuru formu ile birlikte VGM Bölge Müdürlüklerine müracaat edecek. Başvurular şahsen ya da posta yolu ile yapılabilecek. 

BAŞVURU FORMU


Başvuru formunun çıktısını alarak doldurun ve başvurunuzu şehrinizde bulunan Vakıflar İl Müdürlüğüne yapın.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google