Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

1 Yıl Geri Ödemesiz 60 Ay Vadeli Kredi Müjdesi Geldi

Milyonlarca vatandaşa düşük faizli 1 yıl geri ödemesiz kredi müjdesi geldi. Verilecek krediye ilişkin detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

2020/12/08

Nakit ihtiyacı olanlar için yeni destek paketi açıklandı: 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı geliyor

Kredi Garanti Fonu (KGF), Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen COSME Programı kapsamında yeni bir destek paketi hazırladı ve söz konusu destek paketini bugün kamuoyu ile paylaştı. Edinilen son dakika bilgilerine göre KGF’nin Avrupa Yatırım Fonu’ndan sağladığı 300 milyon TL’ yi hibe ve kendi özkaynaklarından sağladığı 300 Milyon TL’lik destek ile oluşan fon sayesinde esnaflara önemli ölçüde bir destek vereceklerini duyurdu.

KOBİ'lere 6 milyar lira tutarında kefalet sağlanacağı açıklanırken,  "İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı" (COSME) kapsamında, KGF ve AYF iş birliği ile hayata geçirilen proje ile KOBİ'ler %80 KGF kefaletiyle 1.125.000 TL’ye kadar kredi kullanabilecek. Bu tutara kadar çekilecek krediler için KOBİ’lerin 1 yıl ödemesiz, 60 aya kadar vadeyle yararlanabileceğine yer verildi. Söz konusu kredinin faizi ise piyasa şartlarına bağlı olarak bankalar tarafından belirlenecek.


7,5 MİLYAR LİRA KREDİ VERİLECEK

Proje kapsamında bankalar tarafından KOBİ'lere yaklaşık 7,5 milyar lira tutarında kredi kullandırılması bekleniyor.


SEKTÖR AYRIMI YOK

KGF tarafından sağlanacak kredilerde sektör farkı yapılmayacak ve işletmelerin ihtiyaçlarının karşılanması, yeni istihdam ortamı oluşturulması, mevcut istihdamın korunması için destekleme yapılacak. Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü Kasım Akdeniz, söz konusu destek paketi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu destek paketi KOBİ’lerin rekabet gücünün arttırılması amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan bütçe kapsamında Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen COSME Programı içerisinde imzalanan protokolün devamı niteliğindedir. Bu destek paketi kapsamında vereceğimiz kefaletler ile KOBİ’lerin finansmana erişimlerini kolaylaştırarak üretim, istihdam ve rekabet güçlerini artırmayı hedefliyoruz. Özellikle içinde bulunduğumuz salgın döneminde, nakit akışının, üretimin ve istihdamın sürdürülebilirliği açısından finansmana erişimin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Mümkün olduğu ölçüde yaygın ve katma değerli alanlarda kullanmayı hedeflediğimiz bu destek paketinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum”

Açıklamada başvuruların bugün gün içinde başlayacağına yer verildi.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google