Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

İçişleri Bakanlığı'ndan Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma yasağıyla ilgili bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada kafa karışıklığı giderildi.

2020/11/20

Geçtiğimiz günlerde ilan edilen sokağa çıkma yasağı açıklaması kafa karışıklığına neden olunca konuyla alakalı bir çok yalan haberin sosyal medyada gezmesi üzerine İçişleri Bakanlığı açıklamada bulundu. Yapılan son dakika açıklamasında "Bazı basın yayın kuruluşlarımızda sokağa çıkma kısıtlamasının bu akşam saat 20.00'de başladığı yönünde haberler mevcuttur." ifadelerine yer verildi ve şu bilgiler paylaşıldı:

"Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili ilk uygulama genelgede de belirtildiği gibi 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00 a kadar, 22 Kasım Pazar günü saat 20:00'den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar olacaktır. Genelgemizde diğer belirtilen tedbirler ise restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya yerlerinin paket servis ve gel al şeklindeki hizmetleri ile diğer hususlar bu akşam 20.00'de yürürlüğe girmiştir."


ŞUANDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

20 Kasım akşamı sokağa çıkma yasağı yok. 

Sadece 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı var. Diğer vatandaşlar için bir kısıtlama yok.


PAZAR SINAVI OLANLAR

Pazar günü KPSS'ye girecek adaylar , Pazar sabahı yasağından muaf. KPSS'ye girecekler için sokağa çıkma yasağı Pazar günü geçerli değil. Anne, baba, kardeş ve eş ile sınava gidilebilecek.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google