Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asgari Ücret Açıklaması

TBMM grup toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan, eve ekmek götüremiyoruz tartışmalarına asgari ücretli cevap verdi.

2020/10/28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geçim sıkıntısı yaşayıp, evine ekmek götüremediğini söyleyen vatandaşlara asgari ücretli açıklamada bulundu.

TBMM'de düzenlenen grup toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün Malatya'da yaşanan olay sonrası eve ekmek götüremiyoruz tartışmalarına değindi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, askıda ekmek uygulaması ve devamındaki tartışmalara ilişkin yaptığı açıklamada “Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye’de var mı? İnanıyor musunuz buna? Bugün asgari ücretiyle, maaşıyla çok çok ülkeleri geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun en iyi noktada olan ülkeyiz. Bunlar hesap kitap bilmiyor” dedi.

ASGARİ ÜCRET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin asgari ücretiyle çok çok ülkeleri geride bıraktığını söyledi. 

HAREKAT MESAJI

Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de terör örgütlerinin belirlenen sınırlarda kalmadığını söyleyerek, "Bu teröristler belirlediğimiz hattın dışına çıkarılmazsa ihtiyaç duyduğumuz her an harekete geçmek için meşru sebebe sahip olduğumuzu tekrar tekrarlıyorum." dedi.

2021 ASGARİ ÜCRET ZAM GÖRÜŞMELERİ BAŞLAMA TARİHİ

2021 yılında geçerli olacak asgari ücret için zam görüşmeleri Aralık  ayında başlayacak. Aralık ayının ilk günlerinde işçi temsilcisi, işveren temsilcisi ve hükümet temsilcisi bir araya gelecek ve 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleyecek.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google