Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Bakan Ek Ödeme Müjdesini Verdi: Taşeron-4/D ve Kamu İşçilerine Ödeme Yapılacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önceki gün ek ödeme müjdesini vermişti. Bakan Koca'nın ek ödeme açıklamasından sonra taşeron, 4/D ve kamu işçileri, kendilerine de ek ödeme yapılıp yapılmayacağını merak etmeye başladı. Peki taşeron-4/D ve kamu işçilerine ödeme yapılacak mı?

2020/08/20


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önceki gün Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sağlık personellerine 3 ay daha tavandan ek ödeme yapılacağını ifade etmişti.

Bakan Koca'nın ek ödeme açıklaması şu şekilde:

"Ben daha önceki toplantılarımızda da sağlık çalışanlarımızla ilgili çalışma olduğunu söylemiştim. Bugün şunu söyleyebilirim, özellikle kovidli hastalarla ilgili poliklnik, servis ve yoğun bakımda yoğun ilgilenen sağlık çalışanlarına ek ödemenin 1 Ağustos'tan itibaren 3 aylık bir zaman diliminde ödeneceğini söylemek istiyorum. Kovid'li hasta grubuyla daha çok uğraşmayan, hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızla ilgili de Ocak ayı esas alınarak ayrıca bir düzenleme yapılarak ek ödeme planlanıyor. Aile hekimlerimizle ilgili de ayrıca bir şey söylemek istiyorum. Kovidli hastaların takibi açısında da sürekli devredeydiler.

Özellikle aile hekimlerimize de 1 Ağustos itibariyle kovidli hasta takibi esas alınarak ek ödeme olacağını söylemek istiyorum. Sağlık çalışanlarımızın eforunu, gayretini, fedakarlığının parayla ölçülemeyecek kadar çok çok iyi olacağını biliyoruz. Bununla ilgili imkanlar dahilinde çözüm getirildiğini bilsinler. Bu dönemde bu yaklaşımı daha önce de şu an söylediğimi Ağustos itibariyle olan ek ödeme dahil olmak üzere bu noktadaki gayretlerinden ötürü Sn. Maliye bakanımıza teşekkür etmek istiyorum."

TAŞERON - 4/D VE KAMU İŞÇİLERİ EK ÖDEME ALACAK MI?

Bu açıklama sonrası işçiler , sadece sağlık personellerine mi ek ödeme yapılacağını,  sağlık işçilerine de ek ödeme yapılıp yapılmayacağını araştırmaya başladı. Hastanelerde çalışan şoför, temizlik personeli, güvenlik görevlisi ve diğer işçiler tavandan ek ödeme almak istiyor.

Pandeminin Türkiye 'ye geldiği ilk zamanlarda da tavandan ek ödeme meselesi gündeme gelmiş ve sağlık profesyonellerine 3 ay tavandan ek ödeme yapılmıştı. O zaman işçilere ödeme yapılmamıştı.

Bakan Koca 'nın açıklamasına baktığımızda yine sağlık profesyonellerine tavandan ek ödeme yapılacağı , işçilere yapılmayacağı görülüyor.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google