Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Tarım Bakanlığı 2.153 Personel Alımı Yapıyor

Tarım Bakanlığı'ndan dev istihdam hamlesi. Tarım Bakanlığı bünyesine 2.153 personel alımı yapacak. Alım yapılacak pozisyonlar ve başvuru şartlarına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte 2 bin 153 personel alımına ilişkin tüm detaylar...

2020/05/15


Tarım sektörünün ne kadar önemli olduğunun bir kez daha anlaşıldığı şu dönemlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde "Ekilmedik 1 karış toprak kalmayacak" Çağrısında bulunmuştu. Bu çağrının ardından Tarım Bakanlığı, 2.153 kişilik personel alımı yapacağını duyurdu. ÖSYM 15 Mayıs 2020 tarihi itibari ile yayımladığı duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından 2 bin 153 kişilik kadro ile memur alımı yapacak. Peki mezuniyete göre alım yapılacak kadrolar nedir? Kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?


1- İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesindeki, aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1*,4,5,6 ve 7 nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli 5 ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesindeki şartları da taşımaları gerekmektedir. * Bulgaristan'dan Türkiye'ye mecburi göç eden Türk soyundan olanlarda bu şartın aranmıyacağı 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı KHK’nin geçici 5 inci maddesi ile hükme bağlanmıştır.

2 - Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

3- Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getiremeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu Kılavuzda yer alan pozisyonların karşısındaki başvuru şartları bölümünde aranılan şartların tamamını taşımaları gerekmektedir. Bu şartlarla birlikte unvanlar itibarıyla aşağıdaki şartların taşınması gerektiğinden, sözleşme yapılacak pozisyonlarla ilgili aşağıdaki bu bölümün çok dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Bu şartları taşımayanların atamaları mümkün bulunmamaktadır.

1.Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranılacak genel şartlara ilave olarak; Mühendis, Veteriner Hekim, Tekniker, Teknisyen ve Veteriner Sağlık Teknikeri pozisyonlarına atanacak şartları haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı ve hangi şartları taşıması gerektiği pozisyonların karşısında yer almaktadır.

a) Sağlık bakımından Mühendis, Veteriner Hekim, Tekniker, Teknisyen ve Veteriner Sağlık Teknikeri olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.

b) KPSS’ye girmiş ve (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) sonuçlarına göre ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı türünden en az 50 puan almış olmak.
c) Ortaöğretim mezunları için, ilgili okulların bölümlerinden mezun olmak.

2. Sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek Mühendis, Veteriner Hekim, Tekniker, Teknisyen ve Veteriner Sağlık Teknikeri pozisyonlarının karşısında yer alan bölümlerden mezun olmak. Yukarıda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan adaylar, ÖSYM tarafından yerleştirileceklerdir. ÖSYM Tercih Kılavuzu yayınlandıktan sonra belirtilen şartları ve nitelikleri taşıyan adaylar, www.osym.gov.tr internet adresine girerek ihtiyaç duyulan pozisyonlar ile bölümlerini ve yerleştirme yapılacak il/ilçe/kuruluşlar ile başvuru tarihlerini inceleyebileceklerdir. Adaylar, koşullarını taşıdıkları pozisyonlar için sıraya koydukları tercihlerini internet yoluyla yapacaklardır. Yukarıda belirtilen şartları taşımayanların, müracaatları halinde ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılsa dahi atama işlemleri yapılmayacaktır.

BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Adaylar tercihlerini, 15-28 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 28 Mayıs 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2020/7 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

MEZUNİYETE GÖRE KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Lise Mezunu Teknisyen (Ziraat) alımı yapılacak. Alımlar Taşra Teşkilatına yapılacak.

Ön Lisans Mezunu, Taşra teşkilatına Tekniker (Ziraat), Tekniker (Veteriner Sağlık) alımı yapılacak.

Lisans Mezunu, Mühendis (Ziraat), Mühendis (BAHÇE BİTKİLERİ), Mühendis (BİTKİ KORUMA), Mühendis (ZOOTEKNİ), Mühendis (Gıda), Mühendis (Su Ürünleri), Mühendis (Orman), Mühendis (Bilgisayar), Mühendis (Endüstri), Mühendis (İnşaat), Mühendis (Makina), VETERİNER HEKİM kadrolarında alım yapılacak.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google