Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Koronavirüs Kararlarını Açıkladı

Bugün düzenlenen Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı sonrası Recep Tayyip Erdoğan Koronavirüsüne ilişkin alınan yeni kararları tek tek açıkladı. Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların detaylarını haberimizde paylaşıyoruz.

2020/05/28

Tayyip Erdoğan açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  başkanlığında düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, 4  saat sürdü.

Koronavirüs salgını sebebiyle dokuzuncu kez video konferans yöntemiyle  yapılan toplantıda, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim Kalın da yer aldı. Kritik toplantı sonrası Erdoğan, alınan kararları açıklıyor.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Devletin tüm imkanlarını bu vatandaşlarımızın hizmetine sunarak zor zamanlarda yanlarında olduğumuzu gösterdik.

Önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımızın ve iş dünyamızın yanında olmayı sürdüreceğiz.

Bu süreçte fedakarca görev yapan sağlık personelimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen yaklaşık 8 milyon 65 yaş üstü vatandaşımız ile 25 milyondan fazla 20 yaş altı gencimiz her türlü ihtiyaçları Vefa Destek Grupları tarafından karşılandı.

Halkımız yaptığı hiçbir fedakarlığın boşa gitmediğinden emin olsun.

Ülke ve millet olarak birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi güçlü tuttuğumuz sürece Rabbim bizlerin önünde nice kapılar açacaktır.

Türkiye'nin gerçekten çok iyi bir yere geleceğinin işaretlerini şimdiden almaya başladık.

Son 18 yılda demokraside ve ekonomide kat ettiğimiz büyük mesafe geleceğimize güvenle bakmamız da en önemli güçtür.

Yarın İstanbul'un fethinin yıldönümünde çok güzel programlara eşlik edeceğiz. Önce Sancaktepe'de Prof. Dr. Feriha Öz Hastanesi'nin açılışını yapacağız. Akşam saatlerinde Okçular Vakfı'nın Fetih Kupası yarışmaları gerçekleştirilecek. Ayasofya'da Fetih süresi okunacak ve dualar edilecek. Milletimizin fetih sevincini bu programlarla hep birlikte yaşayacağız. Fatih Sultan Mehmet Han başta olmak üzere gazilerimizi, şehitlerimizi, kahramanlarımızı hürmetle yadediyoruz.

27 Mayıs Türkiye'ye darbe virüsünün ilk girdiği tarihtir. Maalesef bu tarihten sonra darbe, cunta, muhtıra, bildiri veya darbe girişimi şeklinde demokrasimize yönelik pek çok saldırıyla karşı karşıya kaldık

Vesayetin ayak oyunlarından darbe teşebbüsüne, terör örgütlerinin saldırılarından ekonomik tetikçiliğe kadar her yol denenmiş ama büyük ve güçlü Türkiye yolculuğumuz engellenememiştir.

Türkiye'nin cumhuriyet tarihi boyunca yaşadığı önemli dönüm noktaları vardır.

En son 15 Temmuz'da darbe girişimini hep birlikte yaşadık. Bu tür darbelerin ve girişimlerin ülkemize çok ağır maliyeti olmuştur.  Milli iradeye yönelik saldırının Türkiye'nin büyük hamleler başlattığı dönemin arkasından gelmiştir.

Ülkemizde yaşadığımız sınamaların bir kısmı bazıları da küresel düzeyde yaşanan gelişmelerin yansımasıdır.

Milletimizin verdiği destekle bu süreci hem sağlık hizmetlerimizle hem de diğer tedbirlerimizle en az sıkıntıyla geçiren ülkelerin başında geliyoruz.

126 farklı devletten 75 bin vatandaşımızı ülkemize getirdik.

Ülkemizden yardım veya ürün talep eden 135 ülkeden 100'üne cevap vermeyi başardık.

ALINAN YENİ KARARLAR

Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Hazirandan itibaren tamamen kaldırılmıştır.

Sokağa çıkma kısıtlamalarının bazılarını bir müddet daha sürdürmekte yarar görüyoruz. 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması 14 - 20 saatleri arasında istisna olma uygulaması devam edecek.

Maske mesafe ve temizlik çok önemli.

20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını 18 yaşa indiriyoruz.

1 Haziran tarihi itibariyle restoran, kafe, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22'ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Eğlence mekanları ve nargile satışı bu kapsamın dışında.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google