Responsive Ad Slot

Son Eklenenler

latest

Bilim Kurulu Üyesi Düğünlerin Yapılabileceği Tarihi Açıkladı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Profesör Doktor Seçil Özkan, düğün ve toplu organizasyonların yapılabileceği tarih konusunda açıklamalarda bulundu. İşte Prof. Dr. Seçil Özkan'ın açıklamaları.

2020/05/27

Korona düğün

Koronavirüs salgını nedeniyle virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla alınan tedbirler kapsamında düğün ve toplu organizasyonların yapılması yasaklanmıştı. Getirililen bu yasakla birlikte evlenme hazırlığında olan çiftler düğünlerin yapılabileceği tarih konusunda yetklilerden gelen açıklamaları bekliyordu. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Seçil Özkan, CNNTürk'te katıldığı Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında Türkiye'deki kontrollü sosyal hayata geçiş adımlarıyla ilgili merak edilen sorulara yanıt verdi.

Maske, Hijyen ve Sosyal Mesafe Kuralına Uyulmalı
Program sunucusu Başak Şengül'ün evlenecek çiftlerin en çok merakla beklediği "Düğün sezonu ne zaman açılacak?" soruna yanıt veren Özkan, "Normalleşme takviminin 8. haftası yani 11 Temmuz'dan sonra da bu tür toplu düğün organizasyonları yapılabilir. Bunlar yapılırken de maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyulmalı. Ancak bu söylemlerimin hepsi rakamlara bağlı" açıklamalarında bulundu.

Koronada düğün yapmak

"Söylediğim her şey salgının seyriyle ilgili"
Prof. Seçil Özkan, "Bilim Kurulu'nda temel olarak şunu konuştuk. Bilimsel yayınlara dayalı olarak ilk normalleşme adımlarının ardından adım adım neler açılabilir onu konuştuk. Ancak bu söyleyeceklerim salgın seyrinin aşağı yönlü hareketiyle mümkün. Her şey yolunda gider ve salgın eğrisi aşağı yönlü giderse normalleşme takviminin başladığı tarihten itibaren ilk 4 hafta sonunda 50 kişilik organizasyonlar yapılabilir" ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Başvuru Yap
© all rights reserved
we Google